Kaur Tiisler Soomes teine

.

Kaur Tiisler. Foto: Jari Lauri

Kui Eestis võivad mootorkelgukrossisõitjad võistlustest hetkel veel und näha, siis meie põhjanaabrite juures sõideti juba esimene suurem rahvusvaheline võistlus, kus eestlastest oli soomlaste, rootslaste ja norralastega stardijoonel mõõtu võtmas Kaur Tiisler.

Helsinkist pea 900 kilomeetri kaugusel asuvas Kemijärvel sõideti selle hooaja esimene suurem mootorkelgukross Soomes. Esialgselt ühel päeval Rovaniemis ja teisel päeval Kemijärvel toimuma pidanud võistlus sõideti lõpuks mõlemal päeval Kemijärvel, sest Rovaniemit kimbutas lumepuudus.

Avasõit ei alnud Pro Open masinaklassis osalenud Kaur Tiislerile (Artic Cat, Freetime Racing) kõige paremini ja ta pidi sõitu alustama võistlejaterivi tagumisest otsast. Sõidu edenedes suutis ta aga oma kohta parandada ning ületas lõpujoone kuuendana. Sõidu võitis rootslane Peter Ericsson soomlaste Aki Pihlaja ja Mikko Osmo (kõik Lynx) ees. Teine start oli eestlase jaoks hoopis teisest puust, kui Tiisler asus kohe sõitu vedama ja ei andnud liidrikohta kordagi käest. Teise ja kolmandana ületasid lõpujoone jälle Pihlaja ja Osmo. Päeva viimases sõidus pääses Tiisler samuti stardist hästi minema ja sõitis enamus sõidust neljandal kohal, kuid suutis sõidu lõpuosas Osmost mööduda ning lõpetas Pihlaja ja rootslase Simon Lundströmi (Lynx) järel kolmandana.

Kolme sõidu kokkuvõttes oli esimene Pihlaja (5 punkti), teine Tiisler (10 p) ja kolmas Osmo (10 p).

“Esimene sõit ebaõnnestus, kuna start läks kehvasti ja minema sain viimaste seas. Taga sõites oli väga raske enda hoogu kätte saada, kuna väljas oli külma umbes -13, mis tekitas lumetolmu ja muutis nähtavuse nullilähedaseks. Teise sõidu stardi võitsin ja juhtisin sõitu algusest lõpuni, tagant tulijate seast ohustas mu esikohta vaid üks sõitja, kelleks oli eelmise aasta Euroopa meister Aki Pihlaja. Kolmas sõit sain stardist neljandana minema ning eelviimasel ringil möödusin kolmandast kohast ja asusin teist kohta püüdma. Kahjuks oli sõit lühike, vaid viis ringi, mistõttu ei õnnestunud teisel kohal sõitvast rootslasest mööduda ja ületasin lõpujoone kolmanda,” võttis oma eduka avavõistluse kokku Tiisler, kes sõitis Lapimaalt otse Norrasse, kus ta 10-ndal jaanuaril võistleb Alta mootorkelgukrossil. “Hooaeg algas hästi ja eks peamine ongi võistelda edukalt Soome meistrivõistlustel, mis algavad veebruari alguses ja kindlasti olla väga kiire samuti Soomes, Tuuris veebruari lõpus toimuvatel maailmameistrivõistlustel.”

Allikas: Eesti Mootorrattaspordi Föderatsioon
Artikkel: Kaur Tiisler Soomes teine

Kaur Tiisler. Foto: Jari Lauri

Facebook

Auto uudised

 • Kolmanda generatsiooni BMW X6: hetki toiduahela tipust
  Maarja Vau sõitis kolmanda generatsiooni BMW X6 kupeemaasturiga, kõikide sarnaste autode eeskäijaga. Kes tunneb, et tal on täpselt puudu nooblilt muljast sõiduvahendist, võib uue BMW X6 nimekirja lülitada küll.
 • Soome teadlased: noobelauto roolis istub ilmselt mölakas. PPA kommenteerib
  Helsingi ülikooli teadlased küsitlesid paari tuhandet autoomanikku ja uurisid isiksuseomaduste seoseid auto hinna ja margi ja juhi käitumismustritega liikluses. Lühijäreldus: noobelauto roolis istub tõenäoliselt mölakas. PPA juhtivkorrakaitseinspektor Sirle Loigo ütleb, et päris kindlasti ei saa autojuhte üksnes automargi järgi lahterdada.
 • Ford Mustang Mach-E debüteeris Londonis, aga diilerid põtkivad
  Ford Mustang Mach-E debüteeris 13. veebruaril Londonis ja Go Electric! festivali raames saavad kõik huvilised 21. veebruarini sellega tutvuda, maamärgiks on ajalooline Marble Arch*. Huviliste hordid ei kõiguta aga diilereid, kes tujutult kinganinasid põrnitsevad ja põtkivad ega taha Mach-E-d salongi lasta.
 • Võtke kogu mu raha! Linnuke siristab, et Peugeot e-Legend jõuab tootmisse
  2018. aasta Pariisi autonäitusel esitles Peugeot ulmelist e-Legend Concept´i, tänukummardust tulevikust omaaegsele 504 Coupé’le. 2020. aasta küünlakuul on õhus õrnu vihjeid, et see iludus võib saada tõeluseks.
 • Volkswageni autouudised ajavad tänavu üle ääre: ootame e-d, leiname Amarok’i
  Volkswageni Baltikumi maaletooja tegi Noblessneri kvartalis ajakirjanikele ülevaate 2019. aasta müügitulemustest ning näitas kahte olulist uudismudelit: Golf VIII ja T 6.1. Alanud aastalt loodab Moller Baltic Import veelgi paremat tulemust, sest müügile jõuab mitu uut autot, sealhulgas I.D 3 elektriauto, millele ennustatakse suurt müügiedu.