Mitu eestlast osaleb ühel maailma raskeimal liivakrossil

.

Pildil: Rene Jõgimaa. Foto: Rauno Kais

Eeloleval nädalavahetusel toimub Prantsusmaal juba neljakümnendat korda kuulus Le Touquet rannakross, kus Eesti krossisõitjad osalevad seekord nii soolotsiklite kui ka quadide võidukihutamistel.

Kui tavaliselt elab Le Touques 5400 inimest, siis eeloleval nädalavahetusel on üritusele oodata orienteeruvalt 200 -250 000 inimest, kes saavad kolme päeva jooksul kaasa elada mitmele raskele, kuid pealtvaatajate jaoks atraktiivsele võidukihutamisele.

Quadid võistlevad 31. jaanuaril ja nende trassi pikkuseks on 12,5 kilomeetrit. Ühtekokku asub starti pooltuhat quadi ja nende hulgas ka eelmisel aastal sama võistluse meeskondlikus arvestuses võitnud Priit Järvloo ja Martin Toovis. Tänavu on mehed aga omavahel sõbralikud konkurendid, kui Järvloo paariliseks on eelmise aasta Euroopa meistrivõistluste viies mees hollandlane Marc De Vries ning Toovis kihutab koos Argo Abeliga.

Laupäeval antakse quadidele start kohaliku aja järgi kell 13.00 ja finišilipp langeb Põhja-Prantsusmaa kuulsaimas kuurortis kell 15.30. Individuaalses arvestuses sõitjad lastakse rajale esimestena ja siis alles meeskonnad.

Soolod võistlevad pühapäeval 1. veebruaril ja nende rada on quadide omast veidi pikem, umbes 14 kilomeetrit. Eestlastest teevad oma Le Touque debüüdi Jüri Triisa, Jaanus Koval ja Rene Jõgimaa, kellest kaks esimest osalevad MX1 klassis ja viimane MX V ehk siis maakeeli veteranide arvestuses. Soolode sõit algab samuti kell 13.00, aga kestab kolm tundi.

Eestlaste parim tulemus sooloklassis pärineb aastast 2012, kui Tanel Leok saavutas nende sõidus teise koha.

Le Touquet krossi ametlik veebileht www.enduropaledutouquet.fr.

Allikas: Motorsport.ee 
Artikkel: Mitu eestlast osaleb ühel maailma raskeimal liivakrossil

Pildil: Rene Jõgimaa. Foto: Rauno Kais

Facebook

Auto uudised

 • Teedeinsener selgitab: Miks on teede ehitamine nii kallis?
  Teedeinsener Ain Kendra selgitab, miks on teede ehitamine kallis. Eestis on see kulukamgi veel, sest suur osa vajalikest ehitusmaterjalidest tuleb sisse osta väljastpoolt ja töö on hooajaline. Aga insenere ei ole kunagi küllalt, seega tasuks noortel selle ameti peale tõsiselt mõelda.
 • Kolmanda generatsiooni BMW X6: hetki toiduahela tipust
  Maarja Vau sõitis kolmanda generatsiooni BMW X6 kupeemaasturiga, kõikide sarnaste autode eeskäijaga. Kes tunneb, et tal on täpselt puudu nooblilt muljast sõiduvahendist, võib uue BMW X6 nimekirja lülitada küll.
 • Soome teadlased: noobelauto roolis istub ilmselt mölakas. PPA kommenteerib
  Helsingi ülikooli teadlased küsitlesid paari tuhandet autoomanikku ja uurisid isiksuseomaduste seoseid auto hinna ja margi ja juhi käitumismustritega liikluses. Lühijäreldus: noobelauto roolis istub tõenäoliselt mölakas. PPA juhtivkorrakaitseinspektor Sirle Loigo ütleb, et päris kindlasti ei saa autojuhte üksnes automargi järgi lahterdada.
 • Ford Mustang Mach-E debüteeris Londonis, aga diilerid põtkivad
  Ford Mustang Mach-E debüteeris 13. veebruaril Londonis ja Go Electric! festivali raames saavad kõik huvilised 21. veebruarini sellega tutvuda, maamärgiks on ajalooline Marble Arch*. Huviliste hordid ei kõiguta aga diilereid, kes tujutult kinganinasid põrnitsevad ja põtkivad ega taha Mach-E-d salongi lasta.
 • Võtke kogu mu raha! Linnuke siristab, et Peugeot e-Legend jõuab tootmisse
  2018. aasta Pariisi autonäitusel esitles Peugeot ulmelist e-Legend Concept´i, tänukummardust tulevikust omaaegsele 504 Coupé’le. 2020. aasta küünlakuul on õhus õrnu vihjeid, et see iludus võib saada tõeluseks.