07 Aprill 2020

 • Rapla ralli lükkub edasi

  Algselt 15.-16. mail toimuma pidanud EMV etapp, Rapla ralli lükkub edasi.

  Eriolukord, selle tõenäoline pikendamine ja praegune määramatus ei võimalda teha kindlaid plaane ei korraldajal ega võistlejatel. Korraldajate ja EAL üksmeelsel otsusel on ralli toimumine lükatud edasi ja osapooled säilitavad valmiduse võistluse läbiviimiseks olukorra paranedes. Võimalilkest uutest arengutest teatame esimesel võimalusel.

  Soovime kõigile kannatlikku meelt ja tugevat tervist!

 • EESTI AUTOSPORDI LIIDU TEADAANNE

  Tulenevalt koroonaviiruse leviku tõkestamiseks valitsuse poolt kehtestatud eriolukorrast on rakendatud erimeetmeid, millest mitmed otseselt mõjutavad autosporti ja autospordivõistluste korraldamist:

  - Kõik avalikud kogunemised on keelatud

  - Spordivõistlused on keelatud 1. maini

  - Piiridel kehtestatakse sanitaarkontroll

  - Peatub kruiiside müük Tallinn-Stockholm-Tallinn liinile

  loe edasi

 • EESTI AUTOSPORDI LIIDU TEADAANNE

  Viimastel päevadel on algatatud autospordi mainet kahjustav meediakampaania eesmärgiga veenda avalikkust ja spordisõpru selles, nagu Eesti Autospordi Liit püüaks takistada Rally Estonia läbiviimist. Kuna tegemist on väga tõsiste süüdistustega, peab Eesti Autospordi Liit vajalikuks lükata ümber avaldatud eksitavat informatsiooni ja seetõttu levinud väärarusaamu.

  loe edasi

 • Kaks Eesti rallipaari Rootsis poodiumil!

  Lõppenud nädalavahetusel peetud Rootsi MM-ralli peeti erakordselt keerulistes ilmastikutingimustes. Oluliselt lühendatud raja tõttu pigem rallisprindi formaadis peetud võistlusel hea tulemuse saamiseks ei olnud ei kohanemisaega ega eksimisruumi.

  loe edasi

 • Aluksne ralli jääb ära

  Kümnes Rally Aluksne oli planeeritud 21.-22. veebruariks, kuid ebasoodsate ilmastikuolude tõttu jääb ralli ära.

  Ehkki kümnendat aastapäeva tähistama pidanud ralli ettevalmistusse on pandud tohutu hulk tööd ja rahalisi vahendeid, on talvist rallit sellistes ilmastikuoludes võimatu korraldada.

  loe edasi

 • Pandivere rahvaralli jääb ära

  Taaskord kurb uudis kõigile rahvaralli huvilistele. Kahjuks jääb ära ka 22-23.veebruaril toimuma pidanud Pandivere rahvaralli, kuna talviseid tingimusi endiselt ei ole.

 • President Kersti Kaljulaid tunnustab Ott Tänakut ja Martin Järveoja riikliku teenetemärgiga

  Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid annab tänavu välja 114 teenetemärki.

  Teenetemärkide laureaatide seas on tänavu ka 2019. aastal autoralli maailmameistriteks tulnud Ott Tänak ja Martin Järveoja. Möödunud aasta maailma parimat rallipilooti ja parimat kaardilugejat tunnustatakse Valgetähe III klass ordeniga.

   

  Foto: Toyota Gazoo Racing

 • Monte-Carlo ralli võitsid Neuville – Gilsoul. Tänak – Järveoja elasid üle väga hirmsa, kuid õnneliku õnnetuse

  Möödunud nädalavahetusel sõideti Prantsusmaa ja Monaco pinnal autoralli MM-sarja avaetapp. Järjekorras 88. Monte-Carlo rallile startis 88 võistluspaari, kelle hulgas ka 2019.aasta maailmameistrid Ott Tänak – Martin Järveoja (Hyundai i20 Coupe WRC), kelle jaoks oli see esimeseks stardiks Hyundai Motorsport värvides.

  Kolmapäeval sõidetud testikatse läbisid eestlased neljal korral ning näitasid parimal korral aega 1:58,3, mis andis paremusjärjestuses neljanda koha.

  loe edasi

 • Veebruari algusesse planeeritud Sarma ralli jääb ära

  Kui jaanuari alguses teatasid Aluksne ralli korraldajad, et Eesti ja Läti autoralli meistrivõistluste hooaja avaetapiks plaanitud Aluksne ralli lükatakse edasi, siis talveralli korraldamiseks mittesobivate ilma- ja teeolude tõttu pidid sarnase otsuse nüüd tegema ka Sarma ralli korraldajad.

  Kas algselt 8.veebruaril Lätis toimuma pidanud meistrivõistluste hooaja avavõistlus lükatakse edasi või tühistatakse, selgub 10.veebruaril.

  Lõplik info avaldatakse internetis Sarma ralliga seotud sotsiaalmeediakontodel.

 • Raplamaa rahvaralli jääb ära

  1. veebruaril toimuma pidanud Raplamaa rahvaralli jääb talve puudumise tõttu ära. Asendusetapiks saab 19.09 toimuv Kastre rahvaralli, mis on kavas esmakordselt ja peaks põnevust pakkuma kõigile.

  Rohkem infot saab siit

 • Eesti ja Läti autoralli meistrivõistluste avaetapp lükatakse kehvade ilmaolude tõttu kuu aega edasi

  Eesti ja Läti autoralli meistrivõistluste hooaeg 2020 pidi alguse saama järgmisel nädalavahetusel Lätis, kuid kehvade ilmaolude ja sobimatute rajatingimuste tõttu jääb 17.—18. jaanuaril Aluksne ralli sõitmata. Talviste olude puudumise tõttu otsustasid korraldajad ralli kuu võrra edasi lükata ning see plaanitakse läbi viia 21.-22.veebruaril.

  loe edasi

 • Eesti Autospordi Tähed 2019 gala fotod

  Eesti Autospordi Tähed 2019 gala fotod on leitavad siit:

  loe edasi

 • Eesti Autospordi Liit tunnustas parimaid ja tänas toetajaid

  Traditsiooniline aastat kokkuvõttev auhinnagala Autospordi Tähed toimus 2. jaanuaril Alexela Kontserdimajas.

  Eesti autospordi jaoks erakordset, 2019. aastat tähistas enam kui 800 osavõtjat varasemast pidulikumalt moel. Eesti ühe tunnustatuma lavastaja Ain Mäeotsa poolt kokku pandud programmis lõid kaasa mitmed tuntud artistid, auhinnatute ja auhindajate ridadesse kuulusid autospordi kaasaja ja möödaniku suuremad tähed nagu Ott Tänak, Martin Järveoja, Jüri Vips, Markko Märtin, Marko Asmer jpt.

  loe edasi

 • EESTI AUTOSPORT 2019 NÜÜD SAADAVAL!

  Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

  Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

   

  Ja ära unusta, et EESTI AUTOSPORT 2019 on saabuvatel jõuludel iga õige jõulutaadi kingikoti kohustuslik põhivarustus!

 • Tehnikaeksperdid jagasid teadmisi

  Laupäeval kogunesid Eesti autospordi erinevate alade tehniliste komisjonide liikmed.

   

  Keskse teemana käsitleti turvalisust puudutavat. Rahvusvahelist teadmist vahendas FIA tehniline delegaat Karmo Uusmaa, kohale toodud erinevate sõidukite näitel jagasid valdkonnaspetsiifilisi teadmisi inimesed, kes võistlustel tegutsemas tehnilist korrasolekut kontrollivatena.

   

  EAL tänab kõiki osavõtjaid ja sõpru, kes ettevõtmise läbiviimisel abiks olid: aitäh Eero Nõgene, MM-Motorsport ja Racing Expert!

 • Eesti kiirendusvõistleja Andres Arnover tegi USA-s ajalugu

  Eesti kiirendusvõistleja Andres Arnover (Fast Ford Racing Team) tegi USA-s toimunud kiirendusvõistlusel ajalugu, kui läbis paigaltstardist 402 meetri pikkuse distantsi ajaga 5.999 sekundit ja lõppkiiruseks oli 395 km/h. Seega sai Arnoverist esimene mees, kes on sellise sõidu teinud Small Block mootoriga. 

  Täistekst https://sport.delfi.ee/news/auto/eesti/video-uskumatu-kiirus-eesti-kiirendusvoistleja-tegi-usa-s-ajalugu?id=88316119

 • Eesti Autospordi Tähed 2019 gala info ja piletimüük

  Head autospordisõbrad!

  Tähistame Eesti autospordi kuldset aastat 2. jaanuaril 2020 Alexela Kontserdimajas. Uksed avatakse kell 17.00 ja järgneva kahe tunni jooksul pakume võimalust kehakinnituseks buffet-lauas koos kohaletulnud sõprade, konkurentide, kolleegide ja teiste toredate autospordiinimestega. 

  loe edasi

 • Eesti Autospordi Tähed 2019 gala eelinfo

  Eesti Autospordi Tähed 2019 gala toimub 2.jaanuaril 2020 Tallinnas Alexela Kontserdimajas. 

  Piletimüük algab järgmisel nädalal. Täpsem info tulekul. 

 • Jüri Vipsile kuulsalt Macau GP-lt teine koht

  19-aastane Eesti vormelisõitja Jüri Vips (Hitech Grand Prix) saavutas kuulsal Macau GP võidusõidul teise koha. Tulemus valmistab Vipsile pettumust.

  "Tulemus on väga pettumust valmistav, sõitsin terve nädalavahetuse väga hästi, ideaalsest nädalavahetusest jäi väga vähe puudu," lausus eestlane poodiumil.

  Richard Verschoor (MP Motorsport) möödus esikohalt startinud Vipsist pärast turvaauto lahkumist ja kuigi eestlane proovis järelejäänud kaheksa ringiga oma kohta parandada, siis paraku see ei õnnestunud.

  loe edasi

 • Driftisõitja Ao Vaida osaleb Itaalias laupäevaõhtul toimuvas FIA Motorsport Gamesi finaalis

  Eestit esindav driftisõitja Ao Vaida läbis reedel Itaalias FIA Motorsport Gamesil driftivõistluse kvalifikatsiooni ning sõidab täna kell 18.30 finaalis kuueteist parima seas.

  Eile õhtul toimunud ülemaailmse mootorspordivõistluse drifti kvalifikatsioon oli vihmase ilma tõttu väljakutseks kõigile 22 riigist osalevale sportlasele. Eestit esindav Ao Vaida läbis kvalifikatsioonisõidu mõlemad katsed positiivse tulemusega ning saavutas kvalifikatsioonis 11. koha, millega kindlustas endale koha finaalis.

  loe edasi

Sooda-, klaas- ja liivapritsitööd

19 November 2019
Sooda-, klaas- ja liivapritsitööd
Spetspuhastus OÜ puhastab eri materjalist pindu sooda-, liiva- ja klaaspritsiga. Oma tehnoloogia arendamise ja praktilise töö kogemusel saame väga hea tulemuse kasutades spetsiaalset liiva, mis on toodetud just pehmemate pindade nagu puit ja kivi puhastamiseks. Oma tehnoloogia arendamisel ja praktilise töö kogemusel saame väga hea ja tulemuse kasutades spetsiaalset liiva, mis on toodetud just pehmemate...

Kose rehvivahetus

06 Mai 2019
Kose rehvivahetus
Kose rehvivahetus asub aadressil Vardja tee 5, Vardja küla, Kose vald, Harjumaa Info ja broneerimine tel: 55 581 348 Küsi meilt ka rehvide pakkumist!

Topvaruosad mootoriõlid

15 Aprill 2019
Mootoriõlid: tüübid ning peale kandmine. Mootoriõli kujutab endast tehnilist vedelikku, mida kasutatakse sõidukite mootorite määrimiseks. Selle põhimõte on metallist liikuvate osade vahel hõõrdumise vähendamine, nende osade puhastamine ning korrosiooni eest kaitsmine. Peale baasõlide sisalduvad mootoriõlis sellised lisandid nagu detergendid, dispergandid, viskoossust parandavad ained, korrosiooni ning oksüdatsiooni inhibiitorid. On olemas mõned mootoriõli tüübi klassifikatsioonid, mis baseeruvad...

Uuemõisa Autokeskus sai Škoda ametlikuks teeninduspartneriks

06 Veebruar 2018
Uuemõisa autokeskuse juhataja ja Škoda sõidukite maaletooja Auto 100 AS-i juhataja kirjutasid alla lepingule, mis teeb Uuemõisa autokeskusest Škoda volitatud teeninduspartneri Läänemaal. „Me oleme selleks valmistunud pikalt, ligi aasta. Eile sai leping lõpuks alla kirjutatud ja alustame nüüd ametliku esindajana Škodade müügijärgset teenindust,“ ütles Uuemõisa Autokeskuse juhataja. Ettevõtte tegi selleks suure investeeringu, soetas diagnostikaseadmed ja...

WRC – 2018. AASTA MONTE-CARLO RALLI EELVAADE

25 Jaanuar 2018
Maailma vanim ja kuulsam Monte-Carlo ralli käivitab 2018. aasta FIA Autoralli maailmameistrivõistlused ja toimub sel aastal üks nädal hiljem kui tavaliselt (25.–28. jaanuaril). Kuigi tegu on asfaldi ralliga, siis jaanuari talvised ilmaolud garanteerivad peaaegu kindlasti kuivade ja märgade teede ning petlikult libeda jää ja lume keerulise kombinatsiooni. Kuna kõik need tingimused võivad ühel ja samal...

Facebook

Auto uudised