19 Jaanuar 2020

 • Raplamaa rahvaralli jääb ära

  1. veebruaril toimuma pidanud Raplamaa rahvaralli jääb talve puudumise tõttu ära. Asendusetapiks saab 19.09 toimuv Kastre rahvaralli, mis on kavas esmakordselt ja peaks põnevust pakkuma kõigile.

  Rohkem infot saab siit

 • Eesti ja Läti autoralli meistrivõistluste avaetapp lükatakse kehvade ilmaolude tõttu kuu aega edasi

  Eesti ja Läti autoralli meistrivõistluste hooaeg 2020 pidi alguse saama järgmisel nädalavahetusel Lätis, kuid kehvade ilmaolude ja sobimatute rajatingimuste tõttu jääb 17.—18. jaanuaril Aluksne ralli sõitmata. Talviste olude puudumise tõttu otsustasid korraldajad ralli kuu võrra edasi lükata ning see plaanitakse läbi viia 21.-22.veebruaril.

  loe edasi

 • Eesti Autospordi Tähed 2019 gala fotod

  Eesti Autospordi Tähed 2019 gala fotod on leitavad siit:

  loe edasi

 • Eesti Autospordi Liit tunnustas parimaid ja tänas toetajaid

  Traditsiooniline aastat kokkuvõttev auhinnagala Autospordi Tähed toimus 2. jaanuaril Alexela Kontserdimajas.

  Eesti autospordi jaoks erakordset, 2019. aastat tähistas enam kui 800 osavõtjat varasemast pidulikumalt moel. Eesti ühe tunnustatuma lavastaja Ain Mäeotsa poolt kokku pandud programmis lõid kaasa mitmed tuntud artistid, auhinnatute ja auhindajate ridadesse kuulusid autospordi kaasaja ja möödaniku suuremad tähed nagu Ott Tänak, Martin Järveoja, Jüri Vips, Markko Märtin, Marko Asmer jpt.

  loe edasi

 • EESTI AUTOSPORT 2019 NÜÜD SAADAVAL!

  Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

  Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

   

  Ja ära unusta, et EESTI AUTOSPORT 2019 on saabuvatel jõuludel iga õige jõulutaadi kingikoti kohustuslik põhivarustus!

 • Tehnikaeksperdid jagasid teadmisi

  Laupäeval kogunesid Eesti autospordi erinevate alade tehniliste komisjonide liikmed.

   

  Keskse teemana käsitleti turvalisust puudutavat. Rahvusvahelist teadmist vahendas FIA tehniline delegaat Karmo Uusmaa, kohale toodud erinevate sõidukite näitel jagasid valdkonnaspetsiifilisi teadmisi inimesed, kes võistlustel tegutsemas tehnilist korrasolekut kontrollivatena.

   

  EAL tänab kõiki osavõtjaid ja sõpru, kes ettevõtmise läbiviimisel abiks olid: aitäh Eero Nõgene, MM-Motorsport ja Racing Expert!

 • Eesti kiirendusvõistleja Andres Arnover tegi USA-s ajalugu

  Eesti kiirendusvõistleja Andres Arnover (Fast Ford Racing Team) tegi USA-s toimunud kiirendusvõistlusel ajalugu, kui läbis paigaltstardist 402 meetri pikkuse distantsi ajaga 5.999 sekundit ja lõppkiiruseks oli 395 km/h. Seega sai Arnoverist esimene mees, kes on sellise sõidu teinud Small Block mootoriga. 

  Täistekst https://sport.delfi.ee/news/auto/eesti/video-uskumatu-kiirus-eesti-kiirendusvoistleja-tegi-usa-s-ajalugu?id=88316119

 • Eesti Autospordi Tähed 2019 gala info ja piletimüük

  Head autospordisõbrad!

  Tähistame Eesti autospordi kuldset aastat 2. jaanuaril 2020 Alexela Kontserdimajas. Uksed avatakse kell 17.00 ja järgneva kahe tunni jooksul pakume võimalust kehakinnituseks buffet-lauas koos kohaletulnud sõprade, konkurentide, kolleegide ja teiste toredate autospordiinimestega. 

  loe edasi

 • Eesti Autospordi Tähed 2019 gala eelinfo

  Eesti Autospordi Tähed 2019 gala toimub 2.jaanuaril 2020 Tallinnas Alexela Kontserdimajas. 

  Piletimüük algab järgmisel nädalal. Täpsem info tulekul. 

 • Jüri Vipsile kuulsalt Macau GP-lt teine koht

  19-aastane Eesti vormelisõitja Jüri Vips (Hitech Grand Prix) saavutas kuulsal Macau GP võidusõidul teise koha. Tulemus valmistab Vipsile pettumust.

  "Tulemus on väga pettumust valmistav, sõitsin terve nädalavahetuse väga hästi, ideaalsest nädalavahetusest jäi väga vähe puudu," lausus eestlane poodiumil.

  Richard Verschoor (MP Motorsport) möödus esikohalt startinud Vipsist pärast turvaauto lahkumist ja kuigi eestlane proovis järelejäänud kaheksa ringiga oma kohta parandada, siis paraku see ei õnnestunud.

  loe edasi

 • Driftisõitja Ao Vaida osaleb Itaalias laupäevaõhtul toimuvas FIA Motorsport Gamesi finaalis

  Eestit esindav driftisõitja Ao Vaida läbis reedel Itaalias FIA Motorsport Gamesil driftivõistluse kvalifikatsiooni ning sõidab täna kell 18.30 finaalis kuueteist parima seas.

  Eile õhtul toimunud ülemaailmse mootorspordivõistluse drifti kvalifikatsioon oli vihmase ilma tõttu väljakutseks kõigile 22 riigist osalevale sportlasele. Eestit esindav Ao Vaida läbis kvalifikatsioonisõidu mõlemad katsed positiivse tulemusega ning saavutas kvalifikatsioonis 11. koha, millega kindlustas endale koha finaalis.

  loe edasi

 • Ott Tänak – Martin Järveoja krooniti Hispaanias autoralli maailmameistriteks!

  Möödunud nädalavahetusel sõideti Hispaanias hooaja eelviimane MM-ralli. Järjekorras 55. Kataloonia rallile startisid MM-liidritena Ott Tänak – Martin Järveoja (Toyota Yaris WRC), kelle edu Sebastien Ogier – Julien Ingrassia (Citroen C3 WRC) oli 28 punkti ja Thierry Neuville – Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC) ees 41 punkti. Kui Ogier – Ingrassia kukkusid hüdraulika probleemide tõttu tiitliheitlusest juba avakatse järel, siis Neuville – Gilsoul võitsid Kataloonia ralli ning hoidsid pinget kuni viimase kiiruskatse finišini.

  loe edasi

 • Saaremaa ralli võitsid tänavused absoluutmeistrid Georg Gross – Raigo Mõlder

  WRC autol sõitnud Gross – Mõlder võitsid kõik 13 kiiruskatset

  Neljaveolise autoga debüüdi teinud Poom – Järveoja absoluutarvestuse teised

  Selgusid kõikide klasside tänavused Eesti autoralli meistrid

  52.Saaremaa rallile startinud 156 võistluspaarist finišeeris 93

  Eesti autoralli meistrivõistluste viimane etapp, Saaremaa ralli, jätkus laupäeval kümne kiiruskatsega, mille hulgas läbiti kahel korral ka Saaremaa klassikud Kaugatoma ja Undva.

  loe edasi

 • 52.Saaremaa rallit juhivad avapäeva järel Georg Gross – Raigo Mõlder

  Reede õhtul anti Auriga keskuse esisel platsil start järjekorras 52.Saaremaa rallile. Eesti autoralli meistrivõistluste ja Estonian R2 Challenge hooaja viimasele etapile, said stardi 156 võistluspaari, seitsmest riigist.

  Võistluse avapäeval sõideti kolm vihmamärga ja libedat kiiruskatset ning läbiti 22,57 katsekilomeetrit.

  Kõigil kolmel reedesel võistluskatsel ei leidunud vastast võistluspaarile nr.2 Georg Gross – Raigo Mõlder (Ford Fiesta WRC), kes lõpetasid Saaremaa ralli avapäeva kindlate liidritena.

  loe edasi

 • Eestlane Harold Valdma krooniti Ida-Euroopa drifti tšempioniks

  5.oktoobril toimus Valgevenes, Raubichi olümpia laskesuusastaadionil Ida-Euroopa drifti meistrivõistluste finaalvõistlus #EEDC2019.

  Võistlusel osales 40 tipp pilooti Eestist, Valgevenest, Leedust, Poolast, Venemaalt, Ukrainast ja Soomest, kellest peale kvalifikatsioonisõite jäi järele 24 parimat.

  Juba eelsõitudest oli aru saada, et konkurents saab olema väga tihe ning heitlus finaalikohtade eest veel tihedam.

  loe edasi

 • 52. Saaremaa ralli stardirivi avavad Georg Gross – Raigo Mõlder

  * Lisaks WRC autole on Saaremaal stardis 12 R5 autot

  * Gross – Mõlder lähevad püüdma EMV1 tiitlit ja kolmandat ühist Saaremaa võitu

  * Tänavu EM- ja MM-sarjas juunioride arvestuses võistelnud mehed stardis R5 autodega

  Eeloleval nädalavahetusel sõidetakse Saaremaal Eesti autoralli meistrivõistluste ja Estonian Junior Challenge hooaja viimane etapp. Järjekorras 11.-12.oktroobrini toimuvale 52. Saaremaa rallile on startimas 161 võistluspaari kuuest riigist.

  loe edasi

 • Roland Poom – Ken Järveojale MM-hooaja kokkuvõttes JWRC klassi kuues koht

  Poom – Järveoja JWRC hooaja viimase ralli rikkusid tehnilised probleemid

  Neljast sõidetud etapist kahel jõudsid eestlased poodiumile

  Esimest aastat JWRC sarjas osalenud Poomile väärt kogemuste kogumise aasta

  Pühapäeval sai Walesis lõpu tänavune Junior WRC hooaeg. Noortele pilootidele mõeldud autoralli maailmameistrivõistluste klassi 2019.aasta meistriteks tulid Jan Solans – Mauro Barreiro.

  loe edasi

 • Ott Tänak – Martin Järveoja võitsid Walesi MM-ralli ja suurendasid konkurentide ees punktiedu

  Möödunud nädalavahetusel sõideti Walesis autoralli MM-hooaja 12. võistlus.

  MM-liidritena asusid järjekorras 75. Walesi ralli starti Ott Tänak – Martin Järveoja (Toyota Yaris WRC). Kuigi eestlased kaotasid neljapäeva õhtul sõidetud publikukatsel välja surnud Toyota mootori tõttu aega, siis reedesel võistluspäeval võitsid eestlased neli kiiruskatset ning lõpetasid päeva liidrina. Kui laupäevast võistluspäeva alustasid Tänak – Järveoja 3,4 sekundilise eduga, siis päeva lõpuks oli see suurenenud 11 sekundile.

  loe edasi

 • Põhja-Euroopa tsooni ja Baltikumi ringraja meistrivõistluste hooaeg saab lõppakordi auto24ringil

  *Mikk Maaten on kodurajal heitlemas NEZ6H klassi üldvõidu nimel

  *Raivo Tamm läheb Pärnus püüdma Baltic GT meistritiitlit

  *NEZ6H sarja A2000 klassi tänavune meister on Eesti meeskond ACAP Racing

  Eeloleval nädalavahetusel heideldakse Pärnus, auto24ringil viimast korda sel hooajal Põhja-Euroopa tsooni (NEZ) ja Baltikumi (Baltic Touring Car) ringraja meistrivõistluste kõrgete kohtade nimel.

  loe edasi

 • Võidusõitja Tristan Viidas saavutas teise koha

  Võidusõitja Tristan Viidas saavutas nädalavahetusel Saksa vanima ringrajasarja VLN meistrivõistluste etapil Mercedes-AMG GT4 autoga oma klassis teise koha. 160. startinud masinast lõpetati väga kõrgel 12. kohal.

   Ajasõitu alustas Viidas ning tõstis märjal rajal auto kohe esikohale. Raja kuivades parandasid tiimikaaslased Tim Scheerbarth ja Tobias Müller ringiaega veelgi enam ning ajasõit lõpetatigi oma klassi esikohal.

  loe edasi

Sooda-, klaas- ja liivapritsitööd

19 November 2019
Sooda-, klaas- ja liivapritsitööd
Spetspuhastus OÜ puhastab eri materjalist pindu sooda-, liiva- ja klaaspritsiga. Oma tehnoloogia arendamise ja praktilise töö kogemusel saame väga hea tulemuse kasutades spetsiaalset liiva, mis on toodetud just pehmemate pindade nagu puit ja kivi puhastamiseks. Oma tehnoloogia arendamisel ja praktilise töö kogemusel saame väga hea ja tulemuse kasutades spetsiaalset liiva, mis on toodetud just pehmemate...

Kose rehvivahetus

06 Mai 2019
Kose rehvivahetus
Kose rehvivahetus asub aadressil Vardja tee 5, Vardja küla, Kose vald, Harjumaa Info ja broneerimine tel: 55 581 348 Küsi meilt ka rehvide pakkumist!

Topvaruosad mootoriõlid

15 Aprill 2019
Mootoriõlid: tüübid ning peale kandmine. Mootoriõli kujutab endast tehnilist vedelikku, mida kasutatakse sõidukite mootorite määrimiseks. Selle põhimõte on metallist liikuvate osade vahel hõõrdumise vähendamine, nende osade puhastamine ning korrosiooni eest kaitsmine. Peale baasõlide sisalduvad mootoriõlis sellised lisandid nagu detergendid, dispergandid, viskoossust parandavad ained, korrosiooni ning oksüdatsiooni inhibiitorid. On olemas mõned mootoriõli tüübi klassifikatsioonid, mis baseeruvad...

Uuemõisa Autokeskus sai Škoda ametlikuks teeninduspartneriks

06 Veebruar 2018
Uuemõisa autokeskuse juhataja ja Škoda sõidukite maaletooja Auto 100 AS-i juhataja kirjutasid alla lepingule, mis teeb Uuemõisa autokeskusest Škoda volitatud teeninduspartneri Läänemaal. „Me oleme selleks valmistunud pikalt, ligi aasta. Eile sai leping lõpuks alla kirjutatud ja alustame nüüd ametliku esindajana Škodade müügijärgset teenindust,“ ütles Uuemõisa Autokeskuse juhataja. Ettevõtte tegi selleks suure investeeringu, soetas diagnostikaseadmed ja...

WRC – 2018. AASTA MONTE-CARLO RALLI EELVAADE

25 Jaanuar 2018
Maailma vanim ja kuulsam Monte-Carlo ralli käivitab 2018. aasta FIA Autoralli maailmameistrivõistlused ja toimub sel aastal üks nädal hiljem kui tavaliselt (25.–28. jaanuaril). Kuigi tegu on asfaldi ralliga, siis jaanuari talvised ilmaolud garanteerivad peaaegu kindlasti kuivade ja märgade teede ning petlikult libeda jää ja lume keerulise kombinatsiooni. Kuna kõik need tingimused võivad ühel ja samal...

Facebook

Auto uudised