19 Mai 2019

 • Eesti ringrajasõitjatele NEZ ja Baltic Touring Car meistrivõistluste avaetapilt mitu klassivõitu ja poodiumikohta

  Möödunud nädalavahetusel sõideti Riias, Bikernieki ringrajal Põhja-Euroopa tsooni (NEZ) ja Baltic Touring Car meistrivõistluste avaetapp.

  Eesti ringrajasõitjad tõid võistlusnädalavahetuse kokkuvõttes Eestisse kahe klassi esikoha ning mitme arvestuse poodiumikohad.

  Eesti ringrajasõprade nädalavahetuse suurimad ootused olid seotud möödunud aastase BEC4H meistri Mikk Maateniga, kes kahe hooaja vahel meeskonda vahetas ning istub sel aastal Läti meeskonna Flash Racing poolt ettevalmistatud Lamborgini Huracani roolis.

  loe edasi

 • Andres Allik saavutas Rjazani veoautokrossil kaheksanda koha.

  Viljandi veoautokrossi ja tema ajaloo fännidel tekkis aasta tagasi, kui igakevadist Rjazani autokrossi Venemaal vaatamas käidi, mõte saada rajale ka mõni Eesti sportlane ja seda just auto Zil 130 roolis. Ajendi selleks andis ajalooline fakt, et just tänavu möödub 40 aastat ajast, mil eestlased viimati taolise autoga seal võistlesid.

  loe edasi

 • Viru ralli 2019 võistlejate registreerimine on avatud

  Grossi Toidukaubad Viru Ralli 2019 võistlejate registreerimine on avatud. Võistlejale olulised dokumendid on leitavad kodulehelt https://virurally.ee/voistlejale/

  loe edasi

 • SUPER! Ott Tänak – Martin Järveoja võitsid ajaloo esimese Tšiili MM-ralli!

  Tšiili MM-ralli viimasel võistluspäeval jäi veel läbida neli kiiruskatset ning päeva alustasid liidrikohalt Ott Tänak – Martin Järveoja (Toyota Yaris WRC), kelle edu Sebastien Ogier – Juline Ingrassia (Citroen C3 WRC) ja Sebastien Loeb – Danile Elena ees oli (Hyundai i20 Coupe WRC) vastavalt 30,3 ja 35,4 sekundit.

  loe edasi

 • Rallikrossi Eesti meistrivõistluste avaetapil tegi parima sõidu Muru

  Laupäeval toimus Tartumaal Kulbilohus Olerex Eesti meistrivõistlused rallikrossis 2019 avaetapp, kus mitmed poodiumikohad läksid välissõitjatele Lätist, Venemaalt ja Soomest. Kokku oli rajal 47 sõitjat, kes võtsid mõõtu neljas võistlusklassis, millest kahel olid juures ka juuniorklassid.

  Kui varasemalt külastasid Eesti esisarja pigem üksikud naaberriikide esindajad, siis täna on tõusnud tase selliseks, et kohalikud sõitjat peavad väga kõvasti pingutama, et poodiumikohtadele välja sõita.

  Marko Andreas Muru (Junior1600)

  loe edasi

 • Ringraja Põhja-Euroopa tsooni (NEZ) ja Baltic Touring Car meistrivõistlused (BaTCC) saavad sel nädalavahetusel alguse Riias

  10.-12.maini sõidetakse Riias, Bikernieki ringrajal Põhja-Euroopa tsooni (NEZ) ja Baltic Touring Car meistrivõistluste (BaTCC) hooaja avavõistlus, “DEWALT Grand Prix”.

  Sel hooajal on kindlasti oodata põnevaid heitlusi - NEZ6H kestvussõidu ning Baltic Touring Car meistrivõistluste arvestustes, kus kahe hooaja vahel ka huvitavaid meeskonna ja reeglite muudatusi toimunud

  Mikk Maaten liitus Flash Racing meeskonnaga ning läheb püüdma kestvussõidu klassi NEZ6H meistritiitlit

  loe edasi

 • Kaardilugejate koolitus

  Eesti Autospordi Liidu eestvedamisel toimub 9.mail Tallinnas, Eesti Autospordi Liidu kontoris (Mustamäe tee 4) kaardilugejate koolitus. Koolitus toimub kahes grupis. Esimene grupp 10.00-13.00 ja teine 14.00-17.00. Ühe grupi maksimum osalejate arv on 10 inimest. Koolituse osalustasu on 30 eurot. Koolituse viib läbi Kuldar Sikk. Koolitusele on oodatud pigem rahvaralli taustaga ja alustavad kaardilugejad. Osalejad võivad kaasa võtta erinevaid materjale (legendid, sisevideod, dokumendid), mille kohta on küsimusi.

  loe edasi

 • Viidas oli Saksamaal taas võidukas

  Tristan Viidas võitis laupäeval Saksamaal Nürburgringil toimunud VLN meistrivõistluste kolmandal etapil taas esimese koha. Koos kahe sakslasega olid võidukad Mercedes-AMG GT4 autol ning ühtlasi jätkatakse meistrivõistluste arvestuses oma klassi esikohal.

  loe edasi

 • Viidase edukalt alanud nädalavahetus sai ootamatu lõpu

  Tristan Viidas osales laupäeval Saksamaal Nürburgringil VLN meistrivõistluste teisel etapil kahes võistlusklassis. Mõlema autoga ajasõidu võitnud Viidase nädalavahetus sai aga ootamatu lõpu, kui pärast ühe ringi läbimist hakkas lund sadama ning sõit katkestati punase lipuga. Ilmastikuolud ei paranenudki, mistõttu jäeti sõit sootuks ära.

  loe edasi

 • Martin Rump võttis hooaja avaetapilt klassi poodiumi ja neljanda koha

  Hooaja algus Blancpain GT World Challenge Asia sarjas, mida austas oma kohalviibimisega ka Malaisia kuningas, kujunes Martin Rumpile ja Audi Sport Asia Team Absolute’ile parajaks katsumuseks.

  loe edasi

 • Mikk Maaten võistleb tänavu Lamborghini roolis

  Eesti autoringrajasõitja Mikk Maaten koos tiimikaaslastega esitles Riias toimunud näitusel „Outdoor 2019“ oma uut võistlusautot Lamborghini Huracán LP 620-2 Super Trofeo. Mikk kaitseb tänavu Läti tiimi Flash Racing värve koos lätlastest isa ja poja Vilnis ja Artūrs Batraksiga ning võistleb Baltimaade kestussõidu meistrivõistlustel (BEC). 

  loe edasi

 • Tallinnas avati liiklusmärk "Sõidame sajaga!"

  Täna varahommikul avati pidulikult Tallinnas Reidi tee ehitusalas Eesti esimene liikluskiirust püsivalt reguleeriv märk “Sõidame sajaga!” Märgi mõjupiirkond algab Russalka ristmikult suunaga Pirita poole ja lõpeb Metsakalmistul.

  loe edasi

 • Dramaatilise lõpuga Korsika ralli võitsid Neuville–Gilsoul. Tänak–Järveojale ja Poom–Järveojale oma klasside kuuendad kohad

   Korsika MM-ralli jätkus pühapäeva hommikul ning ralli lõpuni jäi sõita kaks kiiruskatset. Viimast võistluspäeva alustasid liidrina Thierry Neuville – Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC), kelle edu Elfyn Evans – Scott Martin (Ford Fiesta WRC) ees oli 4,5 ja Sebastien Ogier – Julien Ingrassia (Citroen C3 WRC) 44,8 sekundit. Ott Tänak – Martin Järveoja (Toyota Yaris WRC) alustasid ralli viimase 51,19 katsekilomeetri läbimist kuuendalt kohalt ning jäid liidritest minut 54,4 sekundi kaugusele.

  SS13 Eaux de Zilia - 31.85 km

  loe edasi

 • Viidas debüütsõidul GT4 autoga võidukas

  Autosportlane Tristan Viidas saavutas nädalavahetusel Saksamaal Nürburgringil peetud VLN meistrivõistluste esimesel etapil Mercedes-AMG GT4-ga esimese koha. Tiheda udu tõttu kolm tundi edasi lükatud ning neljalt tunnilt kolmandiku võrra kärbitud sõidule võttis uues tiimis ning uue autoga sõitnud Viidas lisaks etapile ka võidu ajasõidus.

  loe edasi

 • Ott Tänak - Martin Järveoja Mehhikos taas poodiumil

  Möödunud nädalavahetusel sõideti Mehhikos autoralli maailmameistrivõistluste kolmas etapp.

  Ott Tänak - Martin Järveoja (Toyota Yaris WRC) startisid esimest korda oma karjääri jooksul MM-rallile MM-arvestuse liidritena.

  Eestlased pidid küll reedel teistele teed puhastama, kuid sai selle ülesandega suurepäraselt hakkama ning lõpetasid avapäeva neljandal kohal, jäädes liidritest, kelleks olid Sebastien Ogier - Julien Ingrassia (Citroen C3 WRC) maha 37,1 sekundiga.

  loe edasi

 • 10.-11.mail Tallinna Rallit ei toimu

  Tallinna Ralli korraldaja Spordiklubi Edur andis teada, et ei korralda 10.-11.05.2019 toimuma pidanud Tallinna Rallit.

  Asendusetappi ei toimu, seega sõidetakse 2019.aasta Eesti autoralli meistrivõistluste arvestuses 6 etappi ja veoautode arvestuses 4 etappi.

  Järgmine EMV etapp on 14.-15.juunil toimuv Viru ralli.

 • Võidusõitja Tristan Viidas allkirjastas lepingu Mercedes-AMG sõsartiimiga

  Pärast mitmeid tiitlivõite 2018. aastal Saksamaal astub autosportlane Tristan Viidas sammu oma karjääris edasi ning kihutab 2019. aastal Team Black Falconi ridades Mercedes-AMG GT4 masinaga Nürburgringil VLN Endurance Championship kestvussarjas ja osaleb taas Nürburgringi 24-tunni sõidul.

  loe edasi

 • Shell Helix Rally Estonia on esmakordselt korraldatav WRC ametlik promotsiooniralli

  • Shell Helix Rally Estonia ja WRC sarja promootor sõlmisid lepingu WRC ametliku promotsiooniralli korraldamiseks Eestis

  • WRC Promoter tegevjuht Oliver Ciesla kohtus peaminister Jüri Ratasega

  • Sõlmiti neljapoolne vastastikuse mõistmise memorandum

  loe edasi

 • Ott Tänak – Martin Järveoja võitsid Rootsi MM-ralli! Roland Poom – Ken Järveoja JWRC klassis teised!

  Rootsi MM-ralli viimasel võistluspäeval jäi veel sõita kolm kiiruskatset ja liidrina alustasid päeva Ott Tänak – Martin Järveoja (Toyota Yaris WRC). Ralli viimast 51,31 katsekilomeetrit alustasid samas sekundis Esapekka Lappi – Janne Ferm (Toyota Yaris WRC) ja Andreas Mikkelsen – Anders Jaeger (Hyundai i20 Coupe WRC), kes jäid liidritest maha 54,5 sekundiga.

  Viimast võistluspäeva alustati Likenäs katsega mida sõideti kahel korral. 21,19 km pikkuse katse esimese läbimise parimat aega näitasid Jari-Matti Latvala – Miikka Anttila (Toyota Yaris WRC).

  loe edasi

 • Ott Tänakut – Martin Järveoja lahutab Rootsi ralli võidust 51,31 katsekilomeetrit

  Rootsi MM-ralli jätkus laupäeval kaheksa kiiruskatsega. Päeva alustasid liidrikohal Teemu Suninen – Marko Salminen (Ford Fiesta WRC), kelle edu Ott Tänak – Martin Järveoja (Toyota Yaris WRC) ees oli 2 ja Andreas Mikkelsen – Anders Jæger (Hyundai i20 Coupe) ees 17,8 sekundit.

  loe edasi

Kose rehvivahetus

06 Mai 2019
Kose rehvivahetus
Kose rehvivahetus asub aadressil Vardja tee 5, Vardja küla, Kose vald, Harjumaa Info ja broneerimine tel: 55 581 348 Küsi meilt ka rehvide pakkumist!

Topvaruosad mootoriõlid

15 Aprill 2019
Mootoriõlid: tüübid ning peale kandmine. Mootoriõli kujutab endast tehnilist vedelikku, mida kasutatakse sõidukite mootorite määrimiseks. Selle põhimõte on metallist liikuvate osade vahel hõõrdumise vähendamine, nende osade puhastamine ning korrosiooni eest kaitsmine. Peale baasõlide sisalduvad mootoriõlis sellised lisandid nagu detergendid, dispergandid, viskoossust parandavad ained, korrosiooni ning oksüdatsiooni inhibiitorid. On olemas mõned mootoriõli tüübi klassifikatsioonid, mis baseeruvad...

Uuemõisa Autokeskus sai Škoda ametlikuks teeninduspartneriks

06 Veebruar 2018
Uuemõisa autokeskuse juhataja ja Škoda sõidukite maaletooja Auto 100 AS-i juhataja kirjutasid alla lepingule, mis teeb Uuemõisa autokeskusest Škoda volitatud teeninduspartneri Läänemaal. „Me oleme selleks valmistunud pikalt, ligi aasta. Eile sai leping lõpuks alla kirjutatud ja alustame nüüd ametliku esindajana Škodade müügijärgset teenindust,“ ütles Uuemõisa Autokeskuse juhataja. Ettevõtte tegi selleks suure investeeringu, soetas diagnostikaseadmed ja...

WRC – 2018. AASTA MONTE-CARLO RALLI EELVAADE

25 Jaanuar 2018
Maailma vanim ja kuulsam Monte-Carlo ralli käivitab 2018. aasta FIA Autoralli maailmameistrivõistlused ja toimub sel aastal üks nädal hiljem kui tavaliselt (25.–28. jaanuaril). Kuigi tegu on asfaldi ralliga, siis jaanuari talvised ilmaolud garanteerivad peaaegu kindlasti kuivade ja märgade teede ning petlikult libeda jää ja lume keerulise kombinatsiooni. Kuna kõik need tingimused võivad ühel ja samal...

Facebook

Viimati lisatud üritused

Sündmused puuduvad